Złotówki

i

Autor: Pixabay

Podatki

Więcej za nieruchomości, ale mniej za żyto. Nowe stawki podatków w Trzydniku Dużym

2023-11-14 11:02

Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży zapłacą wyższe podatki. To w szczególności podatki od nieruchomości. Poza tym większość stawek w nowym roku się nie zmieni.

Większość stawek podatków lokalnych w gminie Trzydnik Duży w nowym roku nie zmieni się, a nieliczne wzrosną średnio o około 8 procent. O szczegółach mówi wójt Krzysztof Serafin:

Podatki od środków transportowych i rolny pozostaną na obecnym poziomie, a nieznacznie wzrosną stawki podatku od nieruchomości. Radni wzięli pod uwagę to, że ceny płodów rolnych, w tym przede wszystkim zboża są niskie, a koszty produkcji coraz wyższe. Dlatego postanowili nie obciążać dodatkowo rolników i pozostawić m.in. dotychczasową stawkę podatku rolnego, która od prawie 10 lat nie był podnoszona, a od kilku lat jest najniższa w powiecie kraśnickim.

Karabiny maszynowe ukryte w lesie. Skrytki przemytnika zszokowały policjantów

Ponadto w przyszłym roku podatek rolny w gminie Trzydnik Duży będzie wynosić 80 złotych za hektar przeliczeniowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE