Teatr NOTOCO

i

Autor: Grzegorz Żak

Znamy terminy najbliższych spektakli Teatru Notoco

2022-04-21 13:24

Teatr NOTOCO w Kraśniku działa już od 2010 roku. W działalność formacji zaangażowanych jest około 30 osób. Nad swoimi spektaklami pracują przez cały rok szkolny. Po wrześniowych naborach systematycznie trenują, żeby w czerwcu zaprezentować się kraśniczanom.

Monika Nitkiewicz-Mitrut, instruktorka teatru powiedziała nam o najbliższych spektaklach, które będziemy mogli zobaczyć:

Najbliższe imprezy, które organizujemy, to będzie 20 maja. Będzie premiera spektaklu grupy senior. Będzie to spektakl, który zagramy w synagodze, ponieważ tematycznie dotyczy on kraśnickich żydówek, więc jak wszystko uda się dopiąć, to premiera odbędzie się 20 maja w synagodze o godzinie 17:00. Wstęp będzie wolny. 2 czerwca organizujemy dzień matki i dziecka z teatrem i piosenką razem z koleżanką Urszulą Olszówką-Wołosz, instruktorką śpiewu. Przygotowujemy taki program dla dzieci i taki rodziny, familijny można tak powiedzieć. Będą 2 premiery spektakli grup młodszych dziecięcych. Pokażemy po raz kolejny monodram "Mały problem". To wszystko będzie pokazane razem z piosenkami przygotowanymi przez uczniów. Wszystkie spektakle jednego dnia będzie można zobaczyć 23 czerwca, kiedy tak jak co roku zorganizujemy wieczór z Teatrem Notoco, no i jeżeli wszystko się uda, a taką mam nadzieję, to będzie to prawdziwy teatralny maraton, bo pokażemy 6 spektakli. Tak jeszcze nie było chyba do tej pory.

Teatr NOTOCO wystąpi też na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym "Afera". Szczegóły możecie śledzić na ich profilu.