Powiat kraśnicki. Autobus wpadł do rowu. Pojazdem podróżowało ponad 20 dzieci

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku/facebook.com

NA DROGACH

Powiat kraśnicki. Autobus wpadł do rowu. Pojazdem podróżowało ponad 20 dzieci

2024-06-24 10:54

W poniedziałkowy poranek w powiecie kraśnickim doszło do groźnego zdarzenia. Autobus przewożący dzieci na wycieczkę, wjechał do rowu.

24 czerwca około godz. 8:45 na drodze wojewódzkiej nr 842 w Rudniku Szlacheckim autobus wjechał do rowu.

– Z poczynionych ustaleń wynika, że 60-letni kierowca autobusu Solbus, chcąc uniknąć zderzenia ze skręcającym w lewo poprzedzającym go pojazdem, zjechał do rowu informuje asp. Paweł Cieliczko, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Opady deszczu w Kraśniku

Na miejscu zdarzenia interweniowali policjanci, pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna. Jak się okazało, autobusem podróżowało 23 dzieci w wieku od 9 do 18 lat wraz z trójką opiekunów. – Po udzieleniu przez załogi pogotowia pomocy medycznej na miejscu, okazało się, że na szczęście nikt nie wymaga hospitalizacji dodaje rzecznik.

60-latek kierujący autobusem był trzeźwy. Został ukarany 2 tys. zł mandatu. Dzieci podróżujące pojazdem zostały natomiast przewiezione do Komendy Powiatowej PSP w Kraśniku, gdzie oczekiwały na zastępczy autobus. Jak jednak informuje kraśnicka policja, finalnie „organizator podjął decyzję o zakończeniu wycieczki i powrocie do domu”.