Wjechał traktorem na S19 w woj. lubelskim. Policjantom tłumaczył, że „tak poprowadziła go nawigacja”

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku/facebook.com

NA DROGACH

Wjechał traktorem na S19 w woj. lubelskim. Policjantom tłumaczył, że „tak poprowadziła go nawigacja”

2024-06-25 9:13

Zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego ciągnika rolniczego zakończyła się interwencja kraśnickiej drogówki wobec traktorzysty, który jechał po S19. Policjanci przypominają, że po trasach szybkiego ruchu nie mogą poruszać się pojazdy tego typu. Jak tłumaczył się kierowca?

Na niecodzienny widok natrafili w poniedziałkowe (24 czerwca) południe policjanci, którzy patrolowali drogę ekspresową nr 19 w okolicach Kraśnika. Po jednym z pasów ruchu jechał tamtędy ciągnik rolniczy. Kiedy mundurowi zatrzymali pojazd, traktorzysta tłumaczył im, że wjechał na ekspresówkę, bo „tak poprowadziła go nawigacja”.

Wojewódzka Izba Tradycji Pożarniczych w Kraśniku

„Pamiętajmy, że takie zachowanie może stwarzać poważne niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu” – podkreśla asp. Paweł Cieliczko, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. – „Przypominamy, że po drogach ekspresowych nie mogą poruszać się m.in. ciągniki rolnicze, rowery, motorowery czy piesi”.

Co więcej, podczas policyjnej kontroli okazało się, że traktor nie miał ważnych badań technicznych, dlatego policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Zobacz także: Powiat kraśnicki. Autobus wpadł do rowu. Pojazdem podróżowało ponad 20 dzieci